Parimad pildid sinust ja sinu hobusest

Soovid ilusaid pilte endast ja oma hobusest? Vajad korralikke müügipilte? Misiganes moel sul oma hobusest fotosid vaja läheb, olen sinu jaoks olemas.

Olen hobustega tegelenud 12. eluaastast saati, neid pildistanud üle 20 aasta. Tean, kuidas teha nii, et hobune oleks pildil ilus ja atraktiivne. Kokkupuude väga erinevate hobustega on mulle andnud hindamatu kogemuse, seega arvan, et ei jää hätta ka keerulisematel juhtudel.

Kirjuta julgelt oma soovidest, saame kokku, teeme tööd ja saad tasuks lingi oma personaalgaleriile, kust võid hõlpsasti  korralikus trükikvaliteedis failid alla laadida.  

Hinnakiri

Ilusessioon 1h (vähemalt 40 pilti) 160€

Ilusessioon kuni 3h (vähemalt 100 pilti) 295€

Müügipildid - palun kirjuta mulle oma hobuste arv ja soovid (eesmärk), et saaksin teha täpsema hinnapakkumise. 

Ratsutamispildid (trenni jäädvustamine, lavastatud ratsutamispildid) - hind kokkuleppel

* Pildistamisel väljaspool Tallinnat lisandub sõidukulu kompensatsioon 0,16€ / km.


VAATA ROHKEM minu tehtud pilte hobustega!

Mida peaksid teadma?

Hobustega pildistamine on omajagu keeruline, ei hakkagi valetama. Harva veab, et kõik sujub ja modellid on täielikuks koostööks justkui loodud. Olen oma töös põhjalik ja nõudlik, aga seda ainult selleks, et saaksid tõesti  parima võimaliku tulemuse.

Pildistamiskoht

Fotograafi silm näeb paljusid asju teisiti, seetõttu on pildistamiseks ilusad kohad mõnikord väga ootamatud. Kogemus muidugi ütleb, et tallide juures on harva põnev ümbrus, kuid mõistan täielikult, kui sul ei ole oma hobust võimalik mujale transportida. Parima tulemuse saavutamiseks tuleb teil tõenäoliselt hobusega minna mõnda ebamugavasse kohta, alati ei pruugi see kohe õnnestudagi. Kindlasti pean silmas ohutust ja nii mõnigi kord olen sunnitud oma pöörastest ideedest loobuma :D Loodan, et usaldad mind siiski ja oled nõus kaasa mängima.

Milline sessioon valida?

Pean tunnistama, et enamus pilte, mida siiani olen hobustest avaldanud, on sündinud mitmetunniste sessioonide tulemusena. Loomadega pildistamine on oluliselt keerulisem kui inimestega töötamine. Ma tean, et tund aega tundub  pikk aeg, aga tegelikult oled ilmselt isegi tallis käies tähele pannud, et see läheb  märkamatult. Kui soovid vahetada erinevaid riidekomplekte ja saada tõeliselt head mitmekülgset tulemust, peaksid valima pikema sessiooni. Kui tahaksid lihtsalt mõned mälestusfotod, siis piisab tunnisest sessist.

Vahendid

Igale pildistamisele oleks vaja vähemalt ühte abilist, aga mõnikord võiks neid isegi 2 või 3 olla. Abilise ülesandeks on kõik, mida meie - modell ja fotograaf - ise teha ei saa. Üks olulisi asju on sealjuures hobuse tähelepanu köitmine.

Vahenditest võiksid kindlasti valmis varuda lapi, millega hobuse suud pühkida (nt ka niisked salfakad) ja suvel ohtralt sääsetõrjet nii endale kui loomale.

Paljud pildid saavad tehtud ilma sadulata, kuid kui plaanid ka ratsutada, siis loomulikult arvesta täisvarustusega. Valtrapiks soovitan midagi hästi neutraalset ja vähesilmatorkavat. Pildistada võib nii valjaste kui päitstega, kõige parem on üldse ilma, aga arusaadavatel põhjustel see sageli pole võimalik. Parimad on tavalise kapsliga valjad (mitte hannover või mehhiko), päitsed võiksid olla neutraalsed, võimalusel nahast. Sama kehtib nööri kohta.

Arvesta, et kuna hobune peab tõenäoliselt sessi käigus tegema asju, millega ta pole harjunud või mis talle eriti ei meeldi, siis valjastega on ta kõige hõlpsamini käsitletav.

Riietus

Ilusessioonidel eelistan loomulikult riideid, mis ei seondu üldse ratsutamisega - kleidid, mantlid, kampsunid või ka midagi palju pöörasemat nagu pesu, kasukas jne. Paremini toimivad ühevärvilised rõivad. Paljudel piltidel pole sinu jalad näha, seega pane kindlasti valmis jalanõud, millega on rurvaline, soe ja kuiv olla.

Jumestus

Jah, jah, jah!  Kindlasti on omal kohal meik ja kerge loomulik soeng. Kui sa ei tea, kust meikarit leida, kirjuta mulle.

Ohutus ja motivatsioon

Mis seal salata, hobustega sessioonidel juhtub nii mõndagi. Kõik on väljaspool oma mugavustsooni ja pinged on kerged tulema, kui loom ei mõista, mida temalt tahetakse. Olukord on hobusele hoopis teistsugune kui igapäevaelus või võistlustel. Mõnikord panevad hobused plehku, rahmeldavad, trügivad ja astuvad peale. Hobusest, kes muidu on tõeline poseerija, võib saada korralik nuhtlus, keda meie püha üritus absoluutselt ei huvita.

Paljud on mulle öelnud, et nad poleks iial arvanud, kui keeruline see pildistamine on. Ma mõistan sind hästi, kui sul on raske. Aga see kõik on nende imeilusate piltide nimel, mida me pärast koos nautida saame! Räägin seda kõike selleks, et olla aus ja valmistada sind tulevaks ette. Et paneksid oma vaimu valmis milleks iganes. Ma arvestan teie võimetega, aga ma ei luba, et kõik läheb libedalt. Lõplik vastutus teie turvalisuse eest jääb  sulle.

 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Donna the Unicorn ja Maarja. 
Foto: Külli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • 20170108_027775
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
Powered by SmugMug Owner Log In